Post by dawnie on Oct 13, 2014 0:35:31 GMT
So many fantastic competitors today, thank you for your patience and understanding ... it took a while to get through the day xxx
Class Number: 35 Kindly Sponsored By
Lead Rein Equitation Gareth Holt Registered Farrier
Handler Horse Place
Grace Wood Julmar Padgent 1
Kattie Dutton Fountainhead Montana 2
Hollie McGavley Crohigir Gawain 3
Leona Hargreaves As Good As It Gets 4
Brooke Douglas Hilin Hyncd 5
Amy Bleeze Vinny 6
Charlie Reed Llanfrechfa Snowberry Finalist
Lewis Reynolds Colne Habari Finalist
Lucy Urvoy Brookwater Tamara Finalist
Millie Ramshaw Witchill Skin Finalist
Ellie Jane Morris Gwavnerw Jane Finalist
Lewis Reynolds Colne Habari BTO
Class Number: 36 Kindly Sponsored By
Junior Equitation Steven Downham
Handler Horse Place
Libby Humphreys The Pied Piper 1
Oliva Evans Creevelea Ramble On 2
Jessica Oldknow Frairs Heartbreaker 3
Leigha Ashworth Ardenhall Via Versace 4
Lucie Mason Murthwaite Barney Rubble 5
Jamie Middleton Murthwaite Rose Blossom 6
Ellie Ratcliffe Penhwnllyns Mysterious Gift Finalist
Courtney Riley Blue Finalist
Kaylee Lowton-Heathcote Cinderella's Buttons Finalist
Natasha Fletcher Ellington Show Girl Finalist
Lucie Mason Murthwaite Barney Rubble BTO
Class Number: 37 Kindly Sponsored By
Intermediate Equitation Reasheath College
Handler Horse Place
Emily McCunnell Cappagh Crusader 1
Rebecca Mullaney Wallace 2
Aimee Hussey Annagh Rafo 3
Sophie Titmarsh Tireinion Generous Gem 4
Milli Mason Westside Little Dorrit 5
Georgia Burbridge Penstrumley Thunder 5
Alice Morton Solo Finalist
Emma Riley Brilyn Buccaneer Finalist
Alice Conway Springfield Park Aston Martin Finalist
Lara Tattersall Clever Finalist
Milli Mason Westside Little Dorrit BTO
Class Number: 38 Kindly Sponsored By
Senior Equitation Sellers Hay and Straw Merchants
Rider Horse Place
Daisy Shufflebottom E.Trichta 1
Victoria Walmsley Dinos Pudding 2
Kirsty Sharples Alcatraz 3
Adele Forster Maddy Of Penmor 4
Tanya Howard Jar Jar Binx 5
Marjorie Smalley Moorhey Running Fox 6
Gabby Davies Wortley Wizzard Finalist
Nicole Wilkinson Ben Finalist
Emily Copp Durton Black Diamond Finalist
Ashley Bird Agas Of Achnacorry Finalist
Emily Copp Durton Black Diamond BTO
Class Number: 39 Kindly Sponsored By
Lead Rein Showing Eureka Animal Feeds
Handler Horse Place
Brooke Douglas Hilin Hynod 1
Lewis Reynolds Colne Habari 2
Elara Llewellyn Sandboro Super Trooper 3
Evie Bailey Polar Express 4
Miya Bailey Hilin Little Charmer 5
Brooke Forrest Vance Play Boy 6
Georgia Murphy Holmes Twyford Tarragon Finalist
Ben McGarry-Bolton Rhoslayne Polly Anne Finalist
Bronte Harrington Talisman Wild Orchid Finalist
Lucy Urvoy Brookwater Tamara Finalist
Evie Bailey Polar Express BTO
Class Number: 40 Kindly Sponsored By
First Ridden Showing Lisa Clark - Fantasy Tattoo's
Handler Horse Place
Jessica Ball Heaton Jetsetter 1
Heather Williams Thisltedown Samfire 2
Maddison Turner Twyford Tarragon 3
Maison Bailey Hilin Little Charmer 4
Leigha Ashworth Ardenhall Via Versace 5
Grace Litherland Blanche Magus 6
Mia willyinson Bylands Music Man Finalist
Alicia Ann Cronshaw Drakelands Picasso Finalist
Holly Fenton Freddie III Finalist
Alice Swale Colbeach Chocolate Drop Finalist
Jessica Ball Heaton Jetsetter BTO
Class Number: 41 Kindly Sponsored By
Riding Club Horse Councilor Peter Evans
Handler Horse Place
Victoria Walmsley Dino's Pudding 1
Jo Ainsworth Oscar 2
Michaela Shorrock Smokey Spirit 3
Daisy Shufflebottom E.Trichta 4
Kathryn Law Hipsford Ziggy 5
Jodie Southern Clwydyhriw Jodey 6
Kirsty Sharples Alcctraz Finalist
Joanne Gregory Levente Finalist
Laura Evans Man On A Mission Finalist
Charlotte Rea Mayday Finalist
Tanya Howard Jar Jar Binx BTO
Class Number: 41 Kindly Sponsored By
Riding Club Pony Haworth Gallery
Handler Horse Place
Ashley Bird Agas Of Achnacorry 1
Emma Leach Plyby Shadow 2
Emma Riley Brilyn Buccaneer 3
Rebecca Mullaney Wallace 4
Milli Mason Westside Little Dorrit 5
Emily Little Bethel Waldo 6
Ellie Ratcliffe Brynloguchas Iolo Finalist
Charlotte Staines Beatha Shiroria Finalist
Courtney Riley Blue Finalist
Kathryn Law Pinball Wizard Finalist
Olivia Haresley Roches Town Spring Finalist
Ashley Bird Agas Of Achnacorry BTO
Class Number: 43 Kindly Sponsored By
Young Handler 12 & Under Sherfin Tack Shop
Handler Horse Place
Morgan Dolan Dennis 1
Tegan Jump Inspirantional 2
Paige Sellers Julmar 3
Grace Wood Julmar Padgent 4
Aliya Khan Rookery Shadow 5
Cameron Bousfield Brownhills Treacle Toffee 6
Katie Dutton Fountainhead Montana Finalist
Daisy Simpson Penhwllys Mysterious Girl Finalist
Jessica Oldknow Friars Heartbreaker Finalist
Jensen Gaskell Syltina Alfonzo Finalist
Courtney Riley Blue Finalist
Callen Fitton Lacy Aldo Finalist
Grace Wood Julmar Padgent BTO
Class Number: 43 Kindly Sponsored By
Young Hander 13-16 yrs Morgan & Summer Dolan
Handler Horse Place
Alicia Matthews Corran Royal Jester 1
Jake Gaskell Moonlight Blue 2
Paige Geard Altwen Yeoman 3
Danielle Bottomley Halliwell Heidi 4
Alicia Brown Bella 5
Elle Houldsworthy Brybarn Image 6
Niamh Weatherburn Coedfedw Enchanted Lady Finalist
Alice Ridgeway Blueberry Feilds Forever Finalist
Teoni Wilkinson Walena Black Knight Finalist
Briony Jump J.K.Coolhand Luke Finalist
Lucie Clifford Magniks Inspiration BTO
Supreme October 12th Kindly Sponsored By
Young Handler Supreme Championship Prestons Of Rossendale
Handler Horse Place
Alicia Matthews Corran Royal Jester Champ
Morgan Dolan Dennis Res
Tegan Jump Inspirantional Finalist
Jake Gaskell Moonlight Blue Finalist
Class Number: 44 Kindly Sponsored By
Concours'd Elegance. Howarth Gallery
Handler Horse Place
Katie Dutton Fountainhead Montana 1
Jade Finnigan Ramscomb Manor Hercules 2
Millie Renshaw Witchill Son 4
Daisy Simpson Penhwnllys Mysterious Girl 5
Lisa Clark Jar Jar Binx 6
Paige Sellers Jackets Sea Blue Finalist
Rebecca Bradley Kingswell Boy Blue Finalist
Morgan Dolan Dennis Finalist
Lillie Whittaker Brandy Witchcraft Finalist
Jessica Kehoe Gwyllan Maggie May Finalist
Supreme October 14th October Kindly Sponsored By
Eureka Animal Feeds
Rider Horse Place
Grace Wood Julmar Padgent Champ
Victoria Walmsley Dino's Pudding Res
Class Number: 35 Kindly Sponsored By
Lead Rein Equitation Gareth Holt Registered Farrier
Handler Horse Place
Grace Wood Julmar Padgent 1
Kattie Dutton Fountainhead Montana 2
Hollie McGavley Crohigir Gawain 3
Leona Hargreaves As Good As It Gets 4
Brooke Douglas Hilin Hyncd 5
Amy Bleeze Vinny 6
Charlie Reed Llanfrechfa Snowberry Finalist
Lewis Reynolds Colne Habari Finalist
Lucy Urvoy Brookwater Tamara Finalist
Millie Ramshaw Witchill Skin Finalist
Ellie Jane Morris Gwavnerw Jane Finalist
Lewis Reynolds Colne Habari BTO
Class Number: 36 Kindly Sponsored By
Junior Equitation Steven Downham
Handler Horse Place
Libby Humphreys The Pied Piper 1
Oliva Evans Creevelea Ramble On 2
Jessica Oldknow Frairs Heartbreaker 3
Leigha Ashworth Ardenhall Via Versace 4
Lucie Mason Murthwaite Barney Rubble 5
Jamie Middleton Murthwaite Rose Blossom 6
Ellie Ratcliffe Penhwnllyns Mysterious Gift Finalist
Courtney Riley Blue Finalist
Kaylee Lowton-Heathcote Cinderella's Buttons Finalist
Natasha Fletcher Ellington Show Girl Finalist
Lucie Mason Murthwaite Barney Rubble BTO
Class Number: 37 Kindly Sponsored By
Intermediate Equitation Reasheath College
Handler Horse Place
Emily McCunnell Cappagh Crusader 1
Rebecca Mullaney Wallace 2
Aimee Hussey Annagh Rafo 3
Sophie Titmarsh Tireinion Generous Gem 4
Milli Mason Westside Little Dorrit 5
Georgia Burbridge Penstrumley Thunder 5
Alice Morton Solo Finalist
Emma Riley Brilyn Buccaneer Finalist
Alice Conway Springfield Park Aston Martin Finalist
Lara Tattersall Clever Finalist
Milli Mason Westside Little Dorrit BTO
Class Number: 38 Kindly Sponsored By
Senior Equitation Sellers Hay and Straw Merchants
Rider Horse Place
Daisy Shufflebottom E.Trichta 1
Victoria Walmsley Dinos Pudding 2
Kirsty Sharples Alcatraz 3
Adele Forster Maddy Of Penmor 4
Tanya Howard Jar Jar Binx 5
Marjorie Smalley Moorhey Running Fox 6
Gabby Davies Wortley Wizzard Finalist
Nicole Wilkinson Ben Finalist
Emily Copp Durton Black Diamond Finalist
Ashley Bird Agas Of Achnacorry Finalist
Emily Copp Durton Black Diamond BTO
Class Number: 39 Kindly Sponsored By
Lead Rein Showing Eureka Animal Feeds
Handler Horse Place
Brooke Douglas Hilin Hynod 1
Lewis Reynolds Colne Habari 2
Elara Llewellyn Sandboro Super Trooper 3
Evie Bailey Polar Express 4
Miya Bailey Hilin Little Charmer 5
Brooke Forrest Vance Play Boy 6
Georgia Murphy Holmes Twyford Tarragon Finalist
Ben McGarry-Bolton Rhoslayne Polly Anne Finalist
Bronte Harrington Talisman Wild Orchid Finalist
Lucy Urvoy Brookwater Tamara Finalist
Evie Bailey Polar Express BTO
Class Number: 40 Kindly Sponsored By
First Ridden Showing Lisa Clark - Fantasy Tattoo's
Handler Horse Place
Jessica Ball Heaton Jetsetter 1
Heather Williams Thisltedown Samfire 2
Maddison Turner Twyford Tarragon 3
Maison Bailey Hilin Little Charmer 4
Leigha Ashworth Ardenhall Via Versace 5
Grace Litherland Blanche Magus 6
Mia willyinson Bylands Music Man Finalist
Alicia Ann Cronshaw Drakelands Picasso Finalist
Holly Fenton Freddie III Finalist
Alice Swale Colbeach Chocolate Drop Finalist
Jessica Ball Heaton Jetsetter BTO
Class Number: 41 Kindly Sponsored By
Riding Club Horse Councilor Peter Evans
Handler Horse Place
Victoria Walmsley Dino's Pudding 1
Jo Ainsworth Oscar 2
Michaela Shorrock Smokey Spirit 3
Daisy Shufflebottom E.Trichta 4
Kathryn Law Hipsford Ziggy 5
Jodie Southern Clwydyhriw Jodey 6
Kirsty Sharples Alcctraz Finalist
Joanne Gregory Levente Finalist
Laura Evans Man On A Mission Finalist
Charlotte Rea Mayday Finalist
Tanya Howard Jar Jar Binx BTO
Class Number: 41 Kindly Sponsored By
Riding Club Pony Haworth Gallery
Handler Horse Place
Ashley Bird Agas Of Achnacorry 1
Emma Leach Plyby Shadow 2
Emma Riley Brilyn Buccaneer 3
Rebecca Mullaney Wallace 4
Milli Mason Westside Little Dorrit 5
Emily Little Bethel Waldo 6
Ellie Ratcliffe Brynloguchas Iolo Finalist
Charlotte Staines Beatha Shiroria Finalist
Courtney Riley Blue Finalist
Kathryn Law Pinball Wizard Finalist
Olivia Haresley Roches Town Spring Finalist
Ashley Bird Agas Of Achnacorry BTO
Class Number: 43 Kindly Sponsored By
Young Handler 12 & Under Sherfin Tack Shop
Handler Horse Place
Morgan Dolan Dennis 1
Tegan Jump Inspirantional 2
Paige Sellers Julmar 3
Grace Wood Julmar Padgent 4
Aliya Khan Rookery Shadow 5
Cameron Bousfield Brownhills Treacle Toffee 6
Katie Dutton Fountainhead Montana Finalist
Daisy Simpson Penhwllys Mysterious Girl Finalist
Jessica Oldknow Friars Heartbreaker Finalist
Jensen Gaskell Syltina Alfonzo Finalist
Courtney Riley Blue Finalist
Callen Fitton Lacy Aldo Finalist
Grace Wood Julmar Padgent BTO
Class Number: 43 Kindly Sponsored By
Young Hander 13-16 yrs Morgan & Summer Dolan
Handler Horse Place
Alicia Matthews Corran Royal Jester 1
Jake Gaskell Moonlight Blue 2
Paige Geard Altwen Yeoman 3
Danielle Bottomley Halliwell Heidi 4
Alicia Brown Bella 5
Elle Houldsworthy Brybarn Image 6
Niamh Weatherburn Coedfedw Enchanted Lady Finalist
Alice Ridgeway Blueberry Feilds Forever Finalist
Teoni Wilkinson Walena Black Knight Finalist
Briony Jump J.K.Coolhand Luke Finalist
Lucie Clifford Magniks Inspiration BTO
Supreme October 12th Kindly Sponsored By
Young Handler Supreme Championship Prestons Of Rossendale
Handler Horse Place
Alicia Matthews Corran Royal Jester Champ
Morgan Dolan Dennis Res
Tegan Jump Inspirantional Finalist
Jake Gaskell Moonlight Blue Finalist
Class Number: 44 Kindly Sponsored By
Concours'd Elegance. Howarth Gallery
Handler Horse Place
Katie Dutton Fountainhead Montana 1
Jade Finnigan Ramscomb Manor Hercules 2
Millie Renshaw Witchill Son 4
Daisy Simpson Penhwnllys Mysterious Girl 5
Lisa Clark Jar Jar Binx 6
Paige Sellers Jackets Sea Blue Finalist
Rebecca Bradley Kingswell Boy Blue Finalist
Morgan Dolan Dennis Finalist
Lillie Whittaker Brandy Witchcraft Finalist
Jessica Kehoe Gwyllan Maggie May Finalist
Supreme October 14th October Kindly Sponsored By
Eureka Animal Feeds
Rider Horse Place
Grace Wood Julmar Padgent Champ
Victoria Walmsley Dino's Pudding Res