Post by Guestless on Sept 28, 2009 10:32:04 GMT
Dartmoor, Exmoor & Shetland
Pumphill Bennet (Dartmoor) 1st[/color]
Rushfield Bailey (Dartmoor) 2nd[/color]
Phi (Exmoor) 3rd[/color]
Moortown Choirboy (Dartmoor) 4th
Dryknowl Ennar (Shetland) 5th
Pumphill Buckthorn (Dartmoor) 6th
Langfield Nightcap (Dartmoor) 7th
Hixton Hurricane (Dartmoor) 8th
Waulkmill Redstart (Shetland) 9th
Moortown Honeyman (Dartmoor)
Moortown Countryman (Dartmoor)
Briars Piccolo (Shetland)
Lickfolds Snowstorm (Dartie)
Tawbitts Mystic Major (Exmoor)
Thistle (Exmoor)
Wilby Advocate (Dartmoor)
Shilstone Rocks River Ripple (Dartmoor)
Redstart (Exmoor)
Ulverscroft Midnight Blue (Shetland)
Waulkmill Swift (Shetland)
Uppacott Mondavi (Dartmoor)
Birchmoor Admiral (Shetland)
Welsh A & B
Muskerry Blue Danube (welsh B) - 1st
Blaenpentre Silver coin (Section B) - 2nd[/color] ride 37, conf 39
Millcroft Iska Roc (Welsh B) - 3rd[/color]
Blaenau Hafwyn (Welsh A) - 4th
Newtonhall Prince Bertie (Welsh B) - 5th
Rhoson Shem (Welsh B) - 6th
Laithill Czar (Welsh B)
Hilin Premonition (Welsh B)
Clawdoch Fiona (Welsh B)
Delami Destiny (Welsh A)
Millcroft Ghost (Welsh B)
Waitwith Westwind (A)
Thistledown Fairy Lustre (B)
Hilin Challenger (Section B)
Waxwing Paintbox (Welsh A)
Holyoake Enchantment (Welsh B)
Gweundir Daffyd (Welsh A)
Sunwillow Jubilee (Welsh A)
Myndatarren The Maverick (Welsh A)
Waxwing Prince Hal (Welsh B)
Newtonhill Prince Alfie (B)
Westfirle Simpkin (Welsh A)
New Forest & Connemara
Lecarrow King (Connemara) 1st
Knockonroe Champ (Conn) 2nd
Skellorn Harrison (Connie) 3rd
Rebel's Ghost (Connie) 4th
Mosstown Windy (Connemara) 5th
Johns Cuckoo (Conn) 6th
Kingstown Barney (Connemara) 7th
Rosenharley Ban Rion Laura (Conn) 8th
Misty Blue (Connie) 9th
Millfields Sportsman (Connemara)
Willoway Minstrel (NF)
Lockinge Village Siskin (Connemara)
Applewitch Magister (NF)
Loughfadda Bestman (Connie)
Milford Adventurer (Connemara)
Brock Lodge Buster (Connemara)
Rebel Rouser (Connemara)
Walstead Amaryllis (Conn)
Greencottage Ambassador (NF)
Braemar Be Lucky (Connemara)
Oaklands Donatello (Connemara)
Millfields Sonnet (Conn)
Highland, Dales & Fell
Dunedin Marksman (highland) 1st 43 ride 43 conf
Xander of Menwilly (Highland) 2nd 44 and 39
Castlehill Raven (Fell) 3rd 44 and 39
Thornville Jake (Dales) 4th 45 and 36
Waterside Ben II (Dales) 5th 41 and 39
Kilmannan Black Magic (Dales) 6th 40 and 40
Kilmannan Black Wizard (Dales) 7th 39 and 40
Darrenvale Warrior (Fell) 8th 37 and 41
Sunglow Lady Paula (Dales) 9th 38 and 38
Hesket Willow (Fell)
Kilmannan Black Velvet (Dales) 36 and 39
Colliery Charm (Dales)
Kilmannan Mischief (Dales)
Stirlingdene (Highland)
Claremount Benjamin (Fell)
Dunedin Fiona (Highland)
Faraday Barney (Dales)
Greenholme Warbler (Fell)
Townend Tom (Fell)
Moss-side Iain Mor (Highland)
Adamfield Spotlight (Dales)
Kilmannan Kilty (Dales)
Welsh C
Tawelfan Red Robin - 1st 39 ride and 40 conf
Wyken Lady Jasmine - 2nd 39 and 38
Mowcastle Mickey - 3rd 40 and 35
Waxwing Rheel - 4th 35 and 39
Tyreos Billie Fury - 5th 33 and 41
Rivervalley Rose of Texas - 6th 40 and 33
Glanaber Lady May - 7th 39 and 34
Rhy Ddu Glyndwr - 8th 37 and 34
Reset Sir Lancelot - 9th 37 and 34
Springrove Alexander - 10th 32 and 38
Valba S.P.G Poseur - 11th 35 and 34
Lychfield Scrumpy Jack
Stoatley Two Daisy Jane
Caigers Cardi
Estoro Mandate
Tyreos Casanova
Yrailt May Day Surprise
Cheshmere Flashman
Burghwallis Raffles
Keeshen Romeo
River Valley Lou Lou
Cwmcylla Brenin
Welsh D
Heolrhedyn Rhosyn-Y-Mynydd
Kenchurch Galaxy
Carneddau Gerault
Crugmelyn Owain Glyndwr
Floreat Dandelion
Nebo Joni Jones
Penchwintan Cadfridog
Gwynneparc Meredith
Pennal Calon Mai
Sydenham Hebe
Synod Rumpus
Pennal The Great
Pentrepoid The Judge
Oneway Mountain Prince
Newydd Ben Hur
Rozzamar Reality
Tybandl Gwyilm
Gwynfaes Custennin
Gems the Rustler
Menai Martino
Nebo Herbet
Trenewydd Viking Warrior
Champion - Dunedin Marksman
Reserve - Sydenham Hebe
Pumphill Bennet (Dartmoor) 1st[/color]
Rushfield Bailey (Dartmoor) 2nd[/color]
Phi (Exmoor) 3rd[/color]
Moortown Choirboy (Dartmoor) 4th
Dryknowl Ennar (Shetland) 5th
Pumphill Buckthorn (Dartmoor) 6th
Langfield Nightcap (Dartmoor) 7th
Hixton Hurricane (Dartmoor) 8th
Waulkmill Redstart (Shetland) 9th
Moortown Honeyman (Dartmoor)
Moortown Countryman (Dartmoor)
Briars Piccolo (Shetland)
Lickfolds Snowstorm (Dartie)
Tawbitts Mystic Major (Exmoor)
Thistle (Exmoor)
Wilby Advocate (Dartmoor)
Shilstone Rocks River Ripple (Dartmoor)
Redstart (Exmoor)
Ulverscroft Midnight Blue (Shetland)
Waulkmill Swift (Shetland)
Uppacott Mondavi (Dartmoor)
Birchmoor Admiral (Shetland)
Welsh A & B
Muskerry Blue Danube (welsh B) - 1st
Blaenpentre Silver coin (Section B) - 2nd[/color] ride 37, conf 39
Millcroft Iska Roc (Welsh B) - 3rd[/color]
Blaenau Hafwyn (Welsh A) - 4th
Newtonhall Prince Bertie (Welsh B) - 5th
Rhoson Shem (Welsh B) - 6th
Laithill Czar (Welsh B)
Hilin Premonition (Welsh B)
Clawdoch Fiona (Welsh B)
Delami Destiny (Welsh A)
Millcroft Ghost (Welsh B)
Waitwith Westwind (A)
Thistledown Fairy Lustre (B)
Hilin Challenger (Section B)
Waxwing Paintbox (Welsh A)
Holyoake Enchantment (Welsh B)
Gweundir Daffyd (Welsh A)
Sunwillow Jubilee (Welsh A)
Myndatarren The Maverick (Welsh A)
Waxwing Prince Hal (Welsh B)
Newtonhill Prince Alfie (B)
Westfirle Simpkin (Welsh A)
New Forest & Connemara
Lecarrow King (Connemara) 1st
Knockonroe Champ (Conn) 2nd
Skellorn Harrison (Connie) 3rd
Rebel's Ghost (Connie) 4th
Mosstown Windy (Connemara) 5th
Johns Cuckoo (Conn) 6th
Kingstown Barney (Connemara) 7th
Rosenharley Ban Rion Laura (Conn) 8th
Misty Blue (Connie) 9th
Millfields Sportsman (Connemara)
Willoway Minstrel (NF)
Lockinge Village Siskin (Connemara)
Applewitch Magister (NF)
Loughfadda Bestman (Connie)
Milford Adventurer (Connemara)
Brock Lodge Buster (Connemara)
Rebel Rouser (Connemara)
Walstead Amaryllis (Conn)
Greencottage Ambassador (NF)
Braemar Be Lucky (Connemara)
Oaklands Donatello (Connemara)
Millfields Sonnet (Conn)
Highland, Dales & Fell
Dunedin Marksman (highland) 1st 43 ride 43 conf
Xander of Menwilly (Highland) 2nd 44 and 39
Castlehill Raven (Fell) 3rd 44 and 39
Thornville Jake (Dales) 4th 45 and 36
Waterside Ben II (Dales) 5th 41 and 39
Kilmannan Black Magic (Dales) 6th 40 and 40
Kilmannan Black Wizard (Dales) 7th 39 and 40
Darrenvale Warrior (Fell) 8th 37 and 41
Sunglow Lady Paula (Dales) 9th 38 and 38
Hesket Willow (Fell)
Kilmannan Black Velvet (Dales) 36 and 39
Colliery Charm (Dales)
Kilmannan Mischief (Dales)
Stirlingdene (Highland)
Claremount Benjamin (Fell)
Dunedin Fiona (Highland)
Faraday Barney (Dales)
Greenholme Warbler (Fell)
Townend Tom (Fell)
Moss-side Iain Mor (Highland)
Adamfield Spotlight (Dales)
Kilmannan Kilty (Dales)
Welsh C
Tawelfan Red Robin - 1st 39 ride and 40 conf
Wyken Lady Jasmine - 2nd 39 and 38
Mowcastle Mickey - 3rd 40 and 35
Waxwing Rheel - 4th 35 and 39
Tyreos Billie Fury - 5th 33 and 41
Rivervalley Rose of Texas - 6th 40 and 33
Glanaber Lady May - 7th 39 and 34
Rhy Ddu Glyndwr - 8th 37 and 34
Reset Sir Lancelot - 9th 37 and 34
Springrove Alexander - 10th 32 and 38
Valba S.P.G Poseur - 11th 35 and 34
Lychfield Scrumpy Jack
Stoatley Two Daisy Jane
Caigers Cardi
Estoro Mandate
Tyreos Casanova
Yrailt May Day Surprise
Cheshmere Flashman
Burghwallis Raffles
Keeshen Romeo
River Valley Lou Lou
Cwmcylla Brenin
Welsh D
Heolrhedyn Rhosyn-Y-Mynydd
Kenchurch Galaxy
Carneddau Gerault
Crugmelyn Owain Glyndwr
Floreat Dandelion
Nebo Joni Jones
Penchwintan Cadfridog
Gwynneparc Meredith
Pennal Calon Mai
Sydenham Hebe
Synod Rumpus
Pennal The Great
Pentrepoid The Judge
Oneway Mountain Prince
Newydd Ben Hur
Rozzamar Reality
Tybandl Gwyilm
Gwynfaes Custennin
Gems the Rustler
Menai Martino
Nebo Herbet
Trenewydd Viking Warrior
Champion - Dunedin Marksman
Reserve - Sydenham Hebe